24.03.2013

30 Gün Kararı

Havalar ısınınca, siz de enerji doluyor, yeni kararlar almayı seviyor iseniz; benim oldukça beğendiğim TED konuşmasını sizinle paylaşmak isterim. (Ben bu konuşmayı TED application'ı vasıtası ise alt-yazılı dinledim, alt-yazılı izlemek isterseniz, size de öneririm)

İşin özeti şöyle kendimize 30 gün boyunca bir şey yapma görevi veriyoruz. Hafta sonu ya da yorgunuz falan diye yırtmak yok ama, her gün bu belirlediğimiz işi yapıyoruz! 

Mesela Matt Cutts'ın denedikleri, her gün yazı yazmak ve bir fotoğraf çekmek olmuş. 1 ayda bu kararlılıkla kendisinin deyimi ile "berbat" da olsa bir romanı bitirebildiği için çok mutlu olduğunu söylediğini duyunca, bu aralar belki de benim de (özellikle bu vakitsizlikte) ihtiyacım olan motivasyonun "kötü de olsa yaptım" demek olduğunu fark ettim.

Öncelikle bu hafta olan tempomu düşünüp gerçekçi olup, sonra hayal kırıklığına uğramamak adına bu ay ki görevimi her gün fotoğraf çekmek olarak belirledim. Peh ne var ki bunda demeyin, ben de hemen hemen her gün instagramdı, facebooktu fotoğraf çektiğimi sanıyordum ama öyle değilmiş. 

Hafta 1 ve görev başarı ile ilerliyor. Mümkünse o gün beni mutlu eden bir fotoğrafı günün fotoğrafı olarak çekmeye çalışıyorum. Örneğin neredeyse güzel hiç bir şey yaşamadığım Çarşamba'nın fotoğrafı yediğim frozen yoghurt :) Dönüp bakınca bu hafta nasıl geçti sorusuna fotoğraflar ile çok rahat cevap verebildiğimi fark ettim. 

Bir sonraki aya görevimiz daha ciddi olacak. 

Son fotoğraf ise bu günün fotoğrafı, çünkü bugün aile ve Izo ile dolu dolu bir şekilde Moda Sahil'de geçti. Pek de güzeldi!Hiç yorum yok:

Bunlar da ilginizi çekebilir;

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...