19.08.2012

Bratislava Günlüğü-2

Aşırı sıcak bir Bratislava gününde Bratislava Castle'a (bir diğer adı ile Hrad Castle) gitmeyi ve başıma güneş geçmeden dönmeyi başarmanın haklı gururunu yaşamaktayım.
Şemsiye ile gezen Japon teyzelere kıs kıs güldüğüm için hafif pişmanım şu an.

Fotoğraflarımda bir sıkıntı olduğundan aşağıdaki fotoğrafı paylaşabiliyorum sizinle.
10.yydan beri var olan bu kale lokasyonu gereği harika fotoğraf çekme imkanı sunuyor. (Benim gibi şansız değilseniz tabi)

İngilizcem beni yanıltmıyor ise bu kale 1950de yanmış ve yeniden inşa edilmiş. Zaten yeni yapılmış havası gözlerden kaçmıyor. O sebeple beni yine çok etkileyemedin Bratislavacım!

Kale fotoğraflarına teknik olarak ulaşamadığımdan size bu seyahatteki can yoldaşlarımdan bahsetmek isterim.

Öncelikle henüz şöyle güzel bir dijital fotoğraf makinem olmaması sebebi ile bütün fotoğraflarım telefonum ile çekilmekte fakat Holgam'da 36 filmi ile her daim destekte bana. Dijitaldeki gibi çılgınlarcasına çekemediğimden ancak çok güzel bir manzara görürsem fotoğraf çekiyorum. Bu sefer yepyeni bir film aldım, sonuçları heyecanla beklemekteyim.


Sağda yer alan Pilsener Urquell yani buranın meşhur birası aslında can yoldaşım falan değil ama seven olur diye onu da araya koymak istedim. Benim için çok acı bir bira, fakat gidilen yerin birasını tatmak her daim görevimiz.

Her seyahatte bir saat gezinme akabinde bir yerlerde oturup kahve mi içsek ekolünden bir insan olduğum için burada da kahve can yoldaşım. Mekan olarak da Old Town'da La Putika ve Bratislava Kalesi içinde Hrad Restaurant (manzarası şahane) önerilir.

Hala buralarda olmam sebebi ile Bratislava notları devam edeceğe benzer. Bir sonraki notta görüşmek üzere!


Hiç yorum yok:

Bunlar da ilginizi çekebilir;

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...